Alojzów: Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w 2019

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To święto obchodzone jest w całej Europie od lat 90. XX wieku.

Reklamy

 

5 maja to też w całej Europie Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. Niezmiennie warto uświadamiać społeczeństwu naszą różnorodność i potrzeby, ale też pokazać możliwości osób z niepełnosprawnością, zwracając przy tym uwagę na przeróżne bariery: edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, które uniemożliwiają osobom z niepełnosprawnością prowadzenie pełnego życia społecznego.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na terenie całego kraju również uroczyście obchodzi ten wyjątkowy dzień. To ważny czas dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin, opiekunów oraz terapeutów z nimi współpracujących.

Reklamy

Niech każdy dzień życia dostarcza wszystkim Państwu miłych wrażeń i pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia oraz wytrwałości w przezwyciężaniu życiowych trudności i tego, by otaczający świat był coraz bardziej przyjazny i bliski dzięki wsparciu przyjaznych ludzi.

W tym roku, z wiadomych powodów, nie możemy celebrować tego wyjątkowego święta, pozostaje więc wspomnieć uroczyste obchody sprzed roku.

 

info i fot.: OREW w Alojzowie