Artystyczne kolędowanie w Werbkowicach

Kolędą „Gdy się Chrystus rodzi” zespół Zamojskie Folkowisko powitał zgromadzoną publiczność w Kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach na cyklicznym wydarzeniu jakim jest Artystyczne Kolędowanie.

Reklamy

 

W tym roku najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentowali artyści z Zamościa w składzie: Wojciech Tybulczuk – akordeon, Katarzyna Puzio-Senczak – skrzypce, Magdalena Świstowska – wokal, Sebastian Słupski – kontrabas, Krzysztof Ciurysek – trąbka, Józef Tokarz – klarnet.

Zamojskie Folkowisko tworzy formacja przyjaciół, absolwentów akademii muzycznych, a ich pasją jest muzyka ludowa. Muzycy grają wspólnie i koncertują od 2008 roku, mają na swoim koncie koncerty i wyjazdy do Włoch, Portugalii, Macedonii, Norwegii, Hiszpanii, Watykanu.

Muzycy prezentują się w strojach swojego regionu czyli w stroju lubelskim. Tegoroczne kolędowanie poprowadziła Katarzyna Serafin.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Oddział Cukrownia Werbkowice Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach.

 

źródło: GOK Werbkowice

fot. Media Arty – Jacek Sas