Będzie remont drogi w Trzeszczanach – ZDJĘCIA

26 lipca, podpisana została umowa na realizację przebudowy drogi powiatowej Skierbieszów – Hrubieszów na odcinku znajdującym się na terenie gminy Trzeszczany.

Reklamy

W dniu 26 lipca 2021 roku, podpisana została umowa na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 3230L Skierbieszów – Hrubieszów Gmina Trzeszczany od km 27+200 do km 30+780 o długości 3,58 km”.

Wykonawcę reprezentował Marcin Basak Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w kwocie 4 256 790, 19 zł. W podpisaniu umowy uczestniczyła starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk.

Koszt robót drogowych wraz z nadzorem inwestorskim opiewający na kwotę 4 265 400,19 zł zostanie w całości sfinansowany z pozyskanego przez powiat hrubieszowski dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowany zostanie odcinek o długości 3,58 km. Prace rozpoczną się w najbliższym czasie.

Kompleksowy zakres inwestycji obejmuje m.in.:

• wykonanie nowej nawierzchni drogi wraz ze zjazdami indywidualnymi i publicznymi,

• uzupełnienie i wymianę na nowe istniejącego oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń zabezpieczających w postaci balustrad i barier,

• zatoki autobusowe, chodniki i miejsca postojowe zyskają nową nawierzchnię z kostki brukowej betonowej.

Jak informują władze powiatu hrubieszowskiego, zasadniczym stawianym przez nie celem jest powstanie spójnej sieci infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, aby użytkownicy dróg powiatowych mogli poruszać się wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Przewidywany termin zakończenia prac związanych z przebudową to 20 grudnia 2021 r.

­

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Złote Gody w gminie Trzeszczany – ZDJĘCIA

Złote Gody w gminie Trzeszczany – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie