Bezpieczne ferie w Dziekanowie

W świetlicy wiejskiej w Dziekanowie odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi. Dzieci pod nadzorem troskliwych opiekunów spotykają się tam, aby umilić sobie zimowy wypoczynek. Po pogadance na temat bezpieczeństwa, dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie przy policyjnym radiowozie.

Reklamy

 

Wczoraj w świetlicy wiejskiej w Dziekanowie odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi w ramach bezpiecznych ferii. Mundurowi poruszali między innymi takie tematy jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych, bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci trafnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Doskonale znały numery alarmowe oraz zasady bezpiecznego zachowania w codziennym życiu. Mundurowi przypomnieli zebranym o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Z uwagi na fakt, że dzieci wybierają się na wycieczkę, funkcjonariusze mówili najmłodszym jak zachować się podczas podróży oraz jak korzystać z uroków zimy, aby bezpiecznie wypocząć.

Na koniec dzieci z ochotą wsiadały do policyjnego radiowozu, przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)