Bezpieczne wakacje w Czumowie

Wczoraj hrubieszowscy policjanci w ramach akcji pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” odwiedzili dzieci ze świetlicy wiejskiej w Czumowie. W trakcie pogadanki zwracali uwagę między innymi na to, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego należy zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Reklamy

 

Wczorajsze spotkanie policjantów z dziećmi w świetlicy wiejskiej w Czumowie było kontynuacją przedsięwzięcia, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Przypomnieli także o zasadzie ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Teraz kiedy trwają prace polowe, policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu szczególnej ostrożności. Maszyny rolnicze niosą duże zagrożenie, w szczególności dla najmłodszych, którzy nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania, ani też właściwie i w porę zareagować.

Reklamy

Głównym założeniem tego spotkania było przygotowanie najmłodszych na zagrożenia, z jakimi mogą się spotykać w trakcie letniego wypoczynku oraz wskazanie jak się zachować by ich uniknąć. Uczestnicy spotkania trafnie odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszy.

Dzieci mogły wsiąść do policyjnego radiowozu. Na koniec spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)