Brodzica: Na podwójnym gazie, bez prawa jazdy. Myślał, że do kierowania motorowerem wystarczy mu dowód osobisty

Był już zmrok, kiedy policjanci hrubieszowskiej drogówki zauważyli na drodze w miejscowości Brodzica motorowerzystę, który nie posiadał oświetlenia pojazdu. Zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało 22 – letni mieszkaniec gminy Hrubieszów był pod działaniem alkoholu.

Reklamy

 

Wczoraj policjanci hrubieszowskiej drogówki patrolując drogę krajową K-74 w miejscowości Brodzica zauważyli kierującego motorowerem, który nie posiadał tylnego światła w pojeździe. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. 

Motorowerzysta to 22-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że jest w stanie po spożyciu alkoholu. Kierowca przyznał, że przez podróżą wypił sobie piwo.

Reklamy

Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd nie ma aktualnej polisy OC oraz badania technicznego. Kierujący przyznał, że od zakupu pojazdu nie opłacał polisy OC, a o badaniu technicznym zapomniał.

Odnośnie braku uprawnień 22-latek tłumaczył, że wydawało mu się, że do kierowania wystarczy mu dowód osobisty.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny pojazdu za pokwitowaniem. Motorower został zabezpieczony pomocą drogową i trafił na parking strzeżony. Kierowca jednośladu odpowie teraz za popełnione wykroczenia.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)