Chcą być dobrzy jak chleb – powołano Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej w Strzyżowie

Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy ubogim to tylko niektóre powody, dla których uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzyżowie zapragnęli utworzyć Szkolne Koło Caritas.

Reklamy

 

Dzięki otwartości pani Dyrektor zostało powołane Szkolne Koło Caritas w dniu 29 listopada 2017 roku. Uroczystego aktu powołania dokonał ks. Adam Sobczak – dyrektor Caritas diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Temu wydarzeniu towarzyszyła również prelekcja ks. Adama oraz prezentacja działalności Szkolnych Kół Caritas, której dokonała pani Aneta Tryniecka – diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas.

Ks. Adam w swoim wystąpieniu zachęcał uczniów do dostrzegania potrzeb drugiego człowieka. Mówił, że źródłem naszej wrażliwości na ludzi jest przykład życia Jezusa i miłość Boga, która jest w sercu każdego z nas. Powiedział także, Szkolne Koła to nie tylko działalność od akcji do akcji, ale także konkretna formacja.

Reklamy

„Największą zapłatą dla wolontariusza jest uśmiech drugiej osoby, uścisk dłoni.” – mówiła pani Aneta w czasie swojej prezentacji. Pokazując, jak działają Szkolne Koła nakreśliła kierunki działania organizacji i zobaczyliśmy radość jaka towarzyszy tym, którzy otwierają serca na potrzeby ubogich.

W Szkolne Koło Caritas zostało włączonych 20 uczniów naszej Szkoły. Opiekunem koła został ks. Michał Efner, a asystentem kościelnym – ks. Dziekan Bogdan Bejgier, proboszcz parafii w Strzyżowie.

Uczniowie, pełni zapału już szykują się do niesienie pomocy, ponieważ chcą być dobrzy jak chleb. Pierwszą inicjatywą naszego koła będzie włączenie się w akcje „Tak, pomagam” w dniach 8 – 9 grudnia. Będzie to zbiórka żywności na dla osób potrzebujących z parafii w Strzyżowie.