Cmentarz prawosławny w Werbkowicach – na ratunek zabytkowi – II akcja wolontariacka

Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina zaprasza do udziału w II akcji porządkowania zabytkowego cmentarza prawosławnego w Werbkowicach, która odbędzie się w dniach 18 – 19 marca (piątek-sobota).

Reklamy

 

Akcja ma na celu usunięcie zakrzaczeń, wyrównanie terenu, odsłonięcie i wstępne ustawienie kilkunastu zachowanych nagrobków z przełomu XIX i XX wieku. Prace są w założeniu wstępem do ich pełnej renowacji.

Zapewniamy podstawowe narzędzia, ale mile widziany jest też udział z własnym sprzętem (łopaty, sekatory, siekiery, maczety, grabie).

Tym razem ze względu na okres lęgowy ptaków nie będziemy dokonywać wycinki przy użyciu pił spalinowych.

Akcja jest kontynuacją programu „Cmentarze pogranicza” w ramach której Towarzystwo dla Natury i Człowieka remontowało nagrobki na ok 40 zabytkowych cmentarzach. W okolicach Hrubieszowa były to cmentarze w Kosmowie, Czumowie, Husynnem, Małkowie i Prehoryłem.

Planowany czas akcji: 18.03. – godz. 11-17, 19.03. – godz. 9-17.

Istnieje możliwość włączenia się w dowolnym momencie, nawet na chwilę. Będzie też można odebrać drewno z wycinki na zasadach ustalonych wcześniej z organizatorem.

 

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o wcześniejszy kontakt:

towarzystwo@ekolublin.pl

lub

Krzysztof Gorczyca tel. 81 743 71 04

Mariusz Sawa, tel. 514 449 737.

 

Współpraca: Sołtys wsi Werbkowice, parafia prawosławna w Hrubieszowie, Towarzystwo Ukraińskie.

Prace prowadzone przy współfinansowaniu ze środków z 1% przekazanych na  rzecz Towarzystwa dla Natury i Człowieka KRS 0000214186 oraz Funduszu 'Bezcenne”.