Cukrownia w Strzyżowie do zamknięcia?

Portal topagrar.pl poinformował, że Südzucker – największy producent cukru w Europie, planuje zamknięcie jednego z 5 polskich zakładów – cukrowni w Strzyżowie.

Reklamy

 

W czwartek gruchnęła wiadomość, że Südzucker – największy producent cukru w Europie zamyka dwie cukrownie w Niemczech i kolejne dwie we Francji. W piątek pojawiła się kolejna informacja o zamknięciu jednego z 5 polskich zakładów – cukrowni w Strzyżowie.

Portal topagrar.pl otrzymał od Südzucker Polska S.A. potwierdzenie informacji o rozpoczęciu przygotowań do wygaszenia produkcji w Zakładzie Produkcyjnym Cukrownia „Strzyżów”, po kampanii 2018/19. 

„Krok ten podyktowany został pogarszającymi się warunkami na rynku cukru, będącymi wynikiem zniesienia limitów produkcyjnych przez UE pod koniec września 2017r. Zniesienie kwot produkcyjnych doprowadziło do chaosu na rynku i znacznego spadku cen. Z racji swojego położenia, będąc przy samej granicy kraju i w bliskim sąsiedztwie większego konkurenta, Cukrownia Strzyżów nie jest w stanie pozyskać ilości buraków pozwalających na prowadzenie dostatecznie długich, opłacalnych kampani. W konsekwencji nie ma perspektyw, by w dłuższym okresie prowadzić rentową produkcję cukru” – czytamy w komunikacie przesłanym przez Südzucker Polska S.A..

 

Więcej:

https://www.topagrar.pl/articles/buraki-cukrowe/sudzucker-zamyka-cukrownie-w-niemczech-francji-i-w-polsce/

 

źródło: topagrar.pl