Czerniczyn: Diamentowy jubileusz posługi kapłańskiej Ks. Kanonika Mariana Garmola

Emerytowany proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie, ksiądz Kanonik Marian Garmol, obchodzi w tym roku 60-lecie święceń kapłańskich.

Reklamy

 

Z tej racji w najbliższy piątek 29 czerwca w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, w kościele parafialnym w Czerniczynie o godz 12 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ks. Kanonika, której przewodniczyć będzie ks. biskup Marian Rojek.

 

***

 

Ksiądz Marian Garmol urodził się 10 marca 1932 roku w miejscowości Kolano (Powiat Parczew). Święcenia kapłańskie otrzymał 20 kwietnia 1958 roku w Katedrze Lubelskiej. Jako wikariusz pracował m.in. W Krasnymstawie, Mokremlipiu i w Kurowie. W 1976 roku został mianowany proboszczem Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie. Funkcję tę pełnił do grudnia 2006 roku.

Ks. Kanonik zapisał się w historii Parafii Czerniczyn, jako dobry gospodarz i dobry duszpasterz miejscowej wspólnoty. Obecnie, mimo że jest na emeryturze, służy nadal Kościołowi swoją pomocą i radą. Był ogromnym wsparciem dla byłego już proboszcza Ks. Piotra Kaweckiego, również swoją pomocą wspiera obecnego proboszcza Ks. Macieja Nizio. Obdarzany jest  po dziś dzień wielkim szacunkiem, życzliwością i ogromną wdzięcznością parafian.

Niech nasz udział we Mszy Świętej będzie wyrazem wdzięczności dla Ks. Mariana za ponad 40 letną piękną posługę kapłańską w Parafii Czerniczyn, jako proboszcza i jako rezydenta. Prośmy w czasie Eucharystii o dalsze zdrowie, Błogosławieństwo i potrzebne łaski od Boga oraz opiekę Matki Bożej dla Niego, by mógł jeszcze długie lata służyć czerniczyńskiej wspólnocie.

Na wspólne uroczyste świętowanie diamentowego jubileuszu kapłaństwa Ks. Kanonika serdecznie zapraszają parafianie z Ks. proboszczem Maciejem Nizio.

Szczęść Boże!

 

ŁM

fot. nadesłane