Czerniczyn: Dzieci poznawały swoje przedszkole

10 marca w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków.

Reklamy

 

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-4 latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu.

W tym roku zajęcia te, zorganizowane przez panią Justynę Świerczek i Ewelinę Rybicką, odbyły się 10 marca. Głównym założeniem przeprowadzonych zajęć była:

– integracja dzieci i rodziców ze środowiskiem przedszkolnym;

– przybliżenie rodzicom form pracy z dziećmi;

– swobodne rozmowy z rodzicami;

– zapoznanie z pomieszczeniami przedszkola (szatnia, sala zajęć, łazienka, stołówka).

Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z dziećmi i ich rodzicami. Następnie dzieci miały możliwość wspólnej zabawy z rówieśnikami oraz zwiedzenie placówki. Wspólnie z rodzicami wykonały także pracę plastyczną. Na pożegnanie każdy z uczestników zajęć otrzymał balonik oraz słodką niespodziankę.

Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu w znacznym stopniu ułatwiają dziecku przystosowanie się do warunków przedszkolnych, pozwalają zintegrować z rówieśnikami i są również wspaniałą zabawą.

 

info i fot.: SP Czerniczyn