Czerniczyn: Dzień Mamy i Taty oraz festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

28 maja w Szkole Podstawowej w Czerniczynie dzieci z obu grup przedszkolnych i uczniowie klasy pierwszej wystąpili dla swoich rodziców.

Reklamy

 

Dzień Mamy i Taty

„Cudownych rodziców mam…” – takie hasło przyświecało uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Czerniczynie.

Reklamy

28.05.2018 r. w naszej szkole dzieci z obu grup przedszkolnych i uczniowie klasy pierwszej wystąpili dla  swoich rodziców. Na uroczystości obecni byli poza rodzicami małych artystów, pani dyrektor, wszyscy nauczyciele i uczniowie.  Każda z grup przygotowała inny pokaz artystyczny. Przedszkolaki śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, a starsze dzieci zaprezentowały walca.

Wszyscy długo czekali na ten dzień i sumiennie przygotowywali się do występów pod okiem swoich wychowawców, aby zrobić niespodziankę zaproszonym rodzicom.

Pomimo tremy, która z pewnością towarzyszyła dzieciom, występy się udały. Wierszyki zostały pięknie wyrecytowane, piosenki głośno zaśpiewane, a w tańcu nikt nie pomylił kroków.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane wcześniej symboliczne upominki i kwiaty. Niejednej mamie łza kręciła się w oku, a tatusiowie nie kryli dumy ze swoich pociech.

Występ przygotowały wychowawczynie dzieci – Anna Karcz, Marlena Daruk i Małgorzata Bogucka.

 

***

 

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Z lekkim opóźnieniem, bo 13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny.

Na początku dnia ciepłe i miłe słowa powitania padły z ust naszej pani dyrektor Bożeny Nowosad.

Po oficjalnym przywitaniu uczestników imprezy, rozpoczęła się zabawa. Na rozgrzewkę zatańczyliśmy Zumbę. Wszyscy uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych w tym dniu: dmuchane zjeżdżalnie, zamek z piłkami.

Odbyły się również zawody sportowe – przeciąganie liny, wyścigi worków i inne. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele OSP w Czerniczynie oraz Jednostka szkolno – wychowawczo – militarna „Strzelec” 2020 Hrubieszów. Strzelcy pod opieką drużynowego Jakuba Kamieniarza  przedstawili zakres swojej działalności, przeprowadzili pokaz akcji antyterrorystycznej oraz udostępnili uczniom do oglądania własne oprzyrządowanie. Udział strzelców cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci.

Wszyscy uczestnicy imprezy skorzystali z poczęstunku w postaci  waty cukrowej, pysznej kiełbaski z ogniska. Był to dzień pełen dobrej zabawy.

 

źródło i fot. SP Czerniczyn