Czerniczyn: Leśne Sowy w cukrowni

1 grudnia Cukrownia w Strzyżowie zorganizowała dzień otwarty, w którym 8 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Leśne Sowy” z Czerniczyna wzięła udział.

Reklamy

 

Poznaliśmy cykl produkcji cukru „od środka”.

Na początku zaproszono nas na prezentację multimedialną na temat historii cukrowni. Następnie przeszliśmy krótkie przeszkolenie na temat bezpieczeństwa i zasad obowiązujących w trakcie wycieczki.

Zaraz po tym, ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski, pod okiem technologa i ochrony weszliśmy na teren zakładu produkcyjnego. Tam, po kolei, przeprowadzono nas przez kolejne etapy produkcji, od przyjęcia buraków na plac, po pakowanie gotowego cukru.

Gdy już wyszliśmy z fabryki, zaproszono nas do świetlicy, gdzie czekała na nas kolejna dawka atrakcji – warsztaty wyrabiania cukierków i doświadczenia chemiczne. Wszystko pod okiem przezabawnych studentów chemii. Na koniec otrzymaliśmy pamiątki i przepyszną watę cukrową.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Gratulujemy organizatorom inicjatywy i dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. 

Więcej zdjęć i Filmiki z warsztatów można zobaczyć na naszym fanpage na Fb.

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ

„Leśne Sowy”