Czerniczyn: Parafialne Święto Plonów i koncert z okazji 60-lecia parafii

W niedzielę 10 września w kościele Św Jana Chrzciciela w Czerniczynie, mieszkańcy parafii dziękowali Bogu za tegoroczne zbiory.

Reklamy

 

O godz 12 korowód pięknych dożynkowych wieńców, przy śpiewie zespołu Jutrzenka, procesyjnie wszedł do świątyni.

Następnie rozpoczęła się Msza Święta, celebrowana przez ks. proboszcza Macieja Nizio, który wygłosił krótką homilię oraz ks. kanonika Mariana Garmol.

Prezbiterium kościoła było przystrojone wieńcami oraz owocami tegorocznych zbiorów. Liturgię swoim śpiewem ubogacił zespół wokalny Ochotniczej Straży Pożarnej w Mienianach „Na Jeden Raz'” pod kierownictwem Wiesława Majewskiego. Zespół Jutrzenka z Czerniczyna (akordeon – Jan Kaczkowski) wykonał tradycyjną pieśń podczas poświęcenia wieńców dożynkowych.

Po zakończonej Eucharystii, w ramach obchodzonego w tym roku 60-lecia istnienia Parafii Czerniczyn, odbył się dożynkowy koncert w wykonaniu zespołów działających przy i na terenie parafii.

Jako pierwszy wystąpił zespół „Na Jeden Raz”, który zaprezentował trzy utwory patriotyczne: Modlitwę Obozową, Czerwone Maki na Monte Cassino oraz Ojczyzno ma. Zespół Jutrzenka wykonał trzy pieśni do Matki Bożej. Najdłuższy, z pięcioma piosenkami religijnymi, był występ działającej od 5 lat przy parafii scholi „Iohannis – Baptistae”, pod kierownictwem organisty Łukasza Machulskiego.

Nad nagłośnieniem czuwał Daniel Grad Rudawski. Na koniec Ks. Maciej podziękował wszystkim za udział w dożynkach i w koncercie.

 

info i fot. ŁM