Czerniczyn: Wokół wielkanocnego stołu

W związku z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Czerniczynie odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci „Wokół wielkanocnego stołu”.

Reklamy

 

Maluchy brały udział w zajęciach poświeconych tematyce wielkanocnej oraz zabawach ruchowych razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Głównym celem spotkania było kultywowanie wielkanocnych zwyczajów, dlatego też najwięcej czasu poświęcono przygotowywaniu wielkanocnych przysmaków i symboli świątecznych.

Dzieci z dużym zaangażowaniem kroiły składniki na sałatki, ozdabiały kanapki, faszerowały jajka. Nie zabrakło również słodkości, kilkoro przedszkolaków razem z mamami lukrowało i dekorowało babeczki i ciasteczka. Dużą pomysłowością wykazali się uczestnicy warsztatów, którzy wykonywali świąteczne ozdoby – palmy, pisanki, dekoracyjne drobiazgi.

Na zakończenie odbyła się prezentacja wyrobów i oczywiście degustacja potraw. Każda smakowała wybornie, bo każdy włożył wiele starań w ich przygotowania. Wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnym upominkiem od wielkanocnego króliczka.

Warsztaty były doskonałą okazją do ciekawego spędzenia czasu rodziców z dziećmi i wspólnego rozpoczęcia przygotowań do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Wszystkim życzę radości, pogody ducha i życzliwości podczas rodzinnych spotkań przy wielkanocnym stole. I oczywiście mokrego Śmigusa – Dyngusa.

 

Anna Karcz

źródło i fot. SP Czerniczyn