29 maja 2024

Czytać każdy może… [ZDJĘCIA]

Pod takim hasłem w dn. 26.10.2022 r. w Świetlicy Wiejskiej w Dziekanowie odbył się kolejny Gminny Turniej Czytelniczy.

Adresatami konkursu byli uczniowie kl. VI – VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Hrubieszów. Celem konkursu było rozbudzenie pasji czytelniczych dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi oraz umiejętności współdziałania w grupie.

Do rywalizacji przystąpiły 3 trzyosobowe drużyny ze szkół w Moniatyczach, Stefankowicach i Ślipczu. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie 5 różnorodnych zadań min. testu, krzyżówki, przygotowanych w oparciu o następujące utwory literackie: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafał Kosik, „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry oraz „Opowieść wigilijna” Karol Dickens.

­

Dla wszystkich uczestników turniej był okazją do rywalizacji oraz dobrej zabawy.

Najlepszą znajomością lektur wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ślipczu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Moniatyczach. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Stefankowicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorem konkursu były Biblioteki Publiczne w Dziekanowie i w Stefankowicach działające w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

­


ZDJĘCIA:

­

info: GOK Wołajowice / Anna Pępko, fot. Jacek Fuchs


Zobacz też:

Pani Weronika Siatka nagrodzona przez Pierwszą Damę! Srebrne Świerki zaśpiewały na gali [ZDJĘCIA]

Pani Weronika Siatka nagrodzona przez Pierwszą Damę! Srebrne Świerki zaśpiewały na gali [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →