Danuta Muzyczka radną w Gminie Werbkowice

W niedzielę 28.05.2016 r. przeprowadzono uzupełniające wybory samorządowe w Gminie Werbkowice. Nową radną została Danuta Muzyczka, prowadząca na co dzień działalność gospodarczą i była znakomita tenisistka stołowa, obecnie działacz społeczny, sędzia i kibic sportowy.

Reklamy


Wakat powstał po złożeniu mandatu przez Agnieszkę Skubis – Rafalską, po objęciu w marcu b.r. stanowiska zastępcy dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

O mandat walczyło pięcioro kandydatów, Danuta Muzyczka wystartowała z własnego komitetu. Wybory przeprowadzono w okręgu wyborczym nr 3 w Werbkowicach. Spośród 730 uprawnionych głosowało tylko 130 wyborców, a głosy rozłożyły się następująco: 55 – Danuta Muzyczka, 45 – Elżbieta Mazurek, 33 – Wiesława Gontarz, 16 – Mariusz Bałakut, 13 – Łukasz Kotwica.

Reklamy


***

 

Danuta Muzyczka, pod panieńskim nazwiskiem Palczyńska była czołową tenisistką stołową województwa lubelskiego, gromiła rywalki w ligach w barwach Huczwy Podhorce, rywalizowała na zawodach ogólnopolskich. Pasja sportowa pozostała jej na zawsze, do dzisiaj śledzi sportowe wydarzenia na każdym poziomie, a szczególnie wspiera sportowców z Werbkowic, gdzie mieszka. Sędziuje prawie we wszystkich zawodach w swojej ulubionej dyscyplinie, działa i kibicuje Kryształowi i wspiera inne zmagania sportowe. Jak się okazuje była i jest bystrym obserwatorem dnia codziennego, niedawno publikowaliśmy piękne przyjacielskie wspomnienia o zwykłych, niezwykłych kolegach, oczywiście sportowcach! Danuta Muzyczka była już przez dwie kadencje radną Gm. Werbkowice.

 

***

 

Warto też wiedzieć, że… Wójt Gminy Werbkowice Lech Bojko, to były piłkarz ręczny Unii Hrubieszów, a przewodniczący RG Werbkowice Ryszard Grabowski to w młodości długodystansowiec tego samego klubu, np. 3000 m przebiegł w 8:44, 85 (1983r.), no, proszę spróbować…, jak i znakomity kabareciarz z formacji „Szara Eminencja”!


***

 

Danuta Muzyczka – na fecebooku

 

No i stało się zostałam radną Gminy Werbkowice i tak naprawdę to jestem w szoku. Byłam pewna, że nie wygram, bo po pierwsze startowałam w doborowym towarzystwie, po drugie nie zrobiłam ani jednego plakatu i ani jednej ulotki, a po trzecie miałam swojego faworyta i byłam pewna, że wygra.

 

Dziękuję tym wszystkim, co na mnie głosowali i tym, co nie mogli głosować, ale bardzo mocno mnie wspierali. Wiem, że za chwilę opadną emocje i trzeba będzie wrócić do szarej rzeczywistości i wiem, że nie będzie łatwo, ale pamiętajcie Werbkowice, że macie mnie w RG.

 


Opracował – mak

Zobacz też:

Wspomnienia Danuty Muzyczki o bliskich jej sportowcach