20 czerwca 2024

Dlaczego nie otrzymaliśmy dofinansowania? Radni z Trzeszczan piszą do wojewody w sprawie braku środków na remont drogi Hrubieszów – Skierbieszów – ZDJĘCIA

W związku z nieotrzymaniem przez powiat hrubieszowski środków na przebudowę drogi powiatowej Hrubieszów – Skierbieszów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, klub radnych gminy Trzeszczany Wspólny Cel wystosował pismo do wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

Reklamy

Oto treść korespondencji:

­

Reklamy

27 kwietnia 2021r.

Klub Radnych „Wspólny Cel” Trzeszczany

Reklamy

Rady Gminy Trzeszczany

Pan Lech Sprawka

Wojewoda Lubelski

­

Zapytanie

W związku z nieotrzymaniem przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie środków na przebudowę drogi powiatowej Hrubieszów – Skierbieszów nr 3230L w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Pytamy, czym kierowano się przy podziale środków RFD?

– Dlaczego nie otrzymaliśmy dofinansowania?

Czytamy na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, że celem funduszu jest przyśpieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej. Nasza droga powiatowa, która od blisko 40 lat nie widziała remontu lub przebudowy jest zagrożeniem dla jej uczestników. Jesteśmy wraz z mieszkańcami bardzo rozczarowani takim faktem liczyliśmy, że dostaniemy rządowe wsparcie. Jako radni próbujemy w jakiś sposób wpływać na tą sytuację, ale jesteśmy nazywani przez obecnego wójta oponentami politycznymi. Robimy wszystko to, co radny może zrobić w ramach swojej sprawowanej funkcji. Społeczeństwo od nas tego oczekuje, to wszystko ponad podziały dla wspólnych korzyści. Przyjezdni śmieją się z naszych dróg i pytają czy mieszkańcy tego nie widzą. Ta droga w powiecie jest drogą najbardziej ruchliwą i niebezpieczną. Dołączone pisma oraz zdjęcia pokażą faktyczny wygląd drogi.

Będziemy wdzięczni za odpowiedź.

Z poważaniem
Przewodniczący Klubu Radnych „Wspólny Cel”
Marek Ryś

(info i fot. nadesłane)


Zobacz też:

Powiat hrubieszowski nie dostał pieniędzy na drogi z rządowego programu

Powiat hrubieszowski nie dostał pieniędzy na drogi z rządowego programu