24 marca 2022 roku Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej S.A. podjął decyzję o ustanowieniu dodatkowej premii dla plantatorów buraka cukrowego przy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Wprowadzona premia została ustanowiona w wysokości 1000 zł netto za każdy hektar plantacji buraka cukrowego zasianego w sezonie 2022 roku.

Reklamy

Spółka uważnie obserwuje dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku rolnym w kraju i Europie, i regularnie uczestniczy w spotkaniach z plantatorami, którzy są najważniejszymi partnerami biznesowymi KSC. W odpowiedzi na postulaty związków plantatorów buraka cukrowego, przyznana premia ma na celu wsparcie plantatorów Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w uprawie buraków cukrowych.

Jednocześnie KSC podkreśla, że w tym sezonie, zgodnie z umową, oferuje plantatorom nie mniej niż 35 euro za 1 tonę buraków kontraktowanych 16%, a w przypadku korzystnych warunków finansowych spółki jest możliwość do dalszych rozmów. W sezonie 2022 wprowadzony zostanie mechanizm reklasyfikacji buraków nadwyżkowych, co pozwoli na rozliczenie części dostarczonych nadwyżek w cenie buraków kontraktowanych.

Reklamy

Ponadto, każdy z plantatorów poza najwyższą stawką w kraju, może także liczyć na szereg działań wspierających ze strony spółki. Począwszy od wsparcia agrotechników, poprzez szkolenia agrotechnicznych, programy ochronne oraz wsparcie programu pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników.

­

(info i fot.: KSC / Szymon Smajdor)


Zobacz też:

Kolejne spotkanie plantatorów buraka cukrowego z KSC „Polski Cukier” (ZDJĘCIA)

Kolejne spotkanie plantatorów buraka cukrowego z KSC „Polski Cukier” (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze