Dołhobyczów: 25 lat minęło jak jeden dzień… [ZDJĘCIA]

10 września 2022 roku, w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym w Dołhobyczowie 25 lat działalności świętował Zespół Śpiewaczy „Wrzos”.

Reklamy

„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, uwierz mi, Ci nigdy nie śpiewają” – takim aforyzmem J. Wolfganga von Goethego rozpoczęto Jubileusz Zespołu Śpiewaczego „Wrzos”. Wydarzenie odbyło się 10 września w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym w Dołhobyczowie.

Kierownikiem artystycznym Zespołu niezmiennie od 1996 roku jest Pani Zofia Kot. Pierwszym instruktorem muzycznym był Pan Józef Jaroszyński. To właśnie pod jego kierunkiem nastąpił rozkwit zespołu i zdobywanie wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Pan Józef Jaroszyński pracował z „Wrzosem” do roku 2016. Obecnym instruktorem jest Pan Waldemar Kondraciuk.

Reklamy

­

Zespół w ciągu tych 25 lat brał udział w wielu przeglądach, festiwalach, spotkaniach, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. „Wrzos” zapisał się złotymi głoskami, a właściwie nutkami, w życiu społecznym gminy, powiatu, województwa i całego regionu. Ich wieloletnia aktywność artystyczna i działania w zakresie kultywowania regionalnych tradycji, obyczajów i śpiewu zasługują na najwyższy szacunek i oddanie. Uroczystość odbyła się w Sali Centrum Kulturalno-Konferencyjnego, pięknie przystrojonej – pamiątkami dokonań artystycznych „Wrzosu” – dyplomami, pucharami, statuetkami, itp.

Oficjalnego otwarcia wydarzenia i powitania zaproszonych gości i przyjaciół dokonała kierownik Zespołu Pani Zofia Kot.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy Dołhobyczów Grzegorza Drewnika, Przewodniczącego Rady Gminy Dołhobyczów Alfreda Kulikowskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie Joanny Kwiatkowskiej oraz wielu osób, które przez ćwierć wieku współpracowały z zespołem.

W tym tak ważnym dniu na uroczystość przybyły zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze z terenu gminy Dołhobyczów: „Pogranicze” z Przewodowa, „Kresowianki” z Żabcza, „Serenada” z Dołhobyczowa, „Nadbużanki” z Gołębia.

Po przedstawieniu historii Zespołu wszyscy zaproszeni goście za długie lata współpracy zostali obdarowani wzruszającym koncertem wykonanym przez Jubilatów. Łezkę w oku wyciskała piosenka tematycznie nawiązująca do wydarzenia „Gdzie moja młodość” w wykonaniu najstarszych członkiń Zespołu Zofii Kot i Alicji Jakubskiej. Był to artystyczny upominek dla gości od Zespołu.

Jubilaci w tym tak uroczystym dniu otrzymali liczne życzenia, kwiaty, dyplomy uznania, podziękowania, grawertony oraz listy gratulacyjne. Jeden z nich otrzymała Pani Zofia Kot. Był on wyrazem gratulacji za tak liczne sukcesy Zespołu oraz podziękowaniem za oddanie się społecznej pasji oraz pielęgnowanie i kultywowanie tradycji ludowych społeczności lokalnej.

Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił Zespół „Styl” z Dołhobyczowa. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Z okazji Jubileuszu, wszystkim Członkom Zespołu śpiewaczego „Wrzos” życzymy wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej.

Zespół „Wrzos” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakimkolwiek sposób przyczynili się do organizacji jubileuszu. Dziękuje za wsparcie finansowe, pomoc i przychylność oraz przybycie.

Bogactwem każdego narody jest kultura, Polska tradycja pielęgnowania przez takie Zespoły, jak „Wrzos”, to drogocenny skarb, który należy przekazywać kolejnym pokoleniom. Jest to gwarancja naszej tożsamości we współczesnej Europie.

­

Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie


ZDJECIA:

­

źródło i fot. UG Dołhobyczów / CKK w Dołhobyczowie


Zobacz też:

Dołhobyczów: Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Dołhobyczów: Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza


Zerknij na Instagram →