Dołhobyczów: Autobus pełen różnorodności

Tytoń do fajki wodnej, zegarki, wyroby jubilerskie ale również grzybnię ujawnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Dołhobyczowie.

Reklamy

 

11 listopada br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dołhobyczowie wytypowali do kontroli autobus rejsowy relacji Kijów – Warszawa. I nie pomylili się. W bagażu podręcznym kierowcy oraz bagażniku pojazdu ukryta była szeroka gama towarów.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 kg tytoniu do fajki wodnej, wyroby jubilerskie (ponad 14 kg) oraz 126 sztuk różnego rodzaju kosmetyków znanych światowych marek. To jednak nie wszystko. Wśród przemycanych towarów znalazł się również sprzęt elektroniczny – 7 smartfonów, 5 notebooków oraz 2 smartwatche, a także 57 zegarków znanych firm.

Zegarki oraz sprzęt elektroniczny przewożone były bez opakowań i etykiet, co może sugerować, że są podróbkami towarów markowych. Funkcjonariusze zatrzymali też prawie 18 kg grzybni głównie borowika szlachetnego ale też twardnika japońskiego i boczniaka cytrynowego.

Do ukrycia i przewożenia kontrabandy przyznał się jeden z kierowców autobusu –45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Na poczet grożącej kary grzywny od podejrzanego zajęto 7 000 zł.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie