Dołhobyczów: Chcieli przemycić przez „zieloną granicę” 100 tys. wkładów do elektronicznych papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do przemytu na „granicy zielonej”. Tym razem celem nielegalnego przekroczenia granicy był przemyt wkładów do e-papierosów. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców Warszawy.

Reklamy

 

10 marca 2019 r., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie prowadząc nocną obserwację terenu, stwierdzili obecność w bezpośrednim rejonie granicy państwa niezidentyfikowanych osób oraz pojazdów.

Do wyjaśnienia tego zdarzenia został skierowany patrol, który na miejscu stwierdził obecność trzech młodych mężczyzn – obywateli Polski oraz postój dwóch pojazdów. W toku prowadzonych czynności okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy, którzy dokonali przemytu przez „granicę zieloną” wkładów do e-papierosów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Funkcjonariusze zabezpieczyli również przemycany przez nich towar – prawie 100 tys. sztuk wkładów do e-papierosów o wartości ponad 63 tys. zł.

Zatrzymani odpowiedzą teraz za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przemyt. Była to pierwsza próba przemytu wkładów do e-papierosów na „granicy zielonej”.

 

źródło i fot.: NOSG