Dołhobyczów: Fałszywe dolary na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe pieniądze.

Reklamy

26 grudnia, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej stawiło się dwóch obywateli Ukrainy.

Podróżni podczas prowadzonej odprawy, przedstawili funkcjonariuszowi środki finansowe, które miały pokryć koszty ich utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że dolary nie są prawdziwe. Banknoty nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

Obaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Były to już kolejne w ostatnim czasie próby przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi. Wcześniej tego typu zdarzenia miały już miejsce w Dołhobyczowie oraz Terespolu.

 

tekst i fot. NOSG