Dołhobyczów: Koncert charytatywny dla Łukasza

Pierwszy koncert charytatywny w Dołhobyczowie, to przede wszystkim pomoc w zebraniu środków finansowych na rehabilitację Łukasza, który w 2014r. uległ wypadkowi samochodowemu.

Reklamy


25-letni chłopak stracił możliwość poruszania się o własnych siłach, ale nie stracił marzeń, które jak wiemy są pokarmem dla naszej duszy. To właśnie ta siła daje Łukaszowi moc do walki o własne zdrowie, co niewątpliwie może ujrzeć światło dzienne dzięki zebranym pieniądzom w kwocie 16855,46 zł. Na pewno jest to jedynie igła w stogu siana, gdyż koszty rehabilitacji są ogromne, to jednak jest to dobry zastrzyk, aby przywrócić nadzieję tak młodemu chłopakowi.

Koncert charytatywny, to również moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Fani monocyklów mogli pooglądać, a nawet przejechać się potężnymi maszynami, które pojawiły się w Dołhobyczowie dzięki Kresowemu Bractwu Motocyklowemu „Biały Kruk” i Zamojskiej Grupie Motocyklowej. Było dużo zespołów, a więc dużo muzyki. Poczynając od disco polo, a kończąc na rocku. Występy dzieciaków, konkursy i kule wodne, to tylko kilka atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników. Dzięki Bractwu Rycerskiemu z Zamościa, dzieci mogły poznać sztuki walki, co niewątpliwie rozbudziło ich wyobraźnię, gdy mogły wsiąść na konia i poczuć się jak prawdziwy rycerz. Dla starszych przygotowaliśmy pokaz ratownictwa osoby uwięzionej w samochodzie przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dołhobyczowie oraz pokaz posłuszeństwa psa i jego umiejętności w wykrywaniu narkotyków przez Straż Graniczną w Dołhobyczowie. Niewątpliwie wielką atrakcją był pokaz fireshow przez Grupę Iluzja z Werbkowic. Pokaz mógłby konkurować z niejednym wysokobudżetowym pokazem sztucznych ogni.

Oczywiście na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć czegoś dla ciała. Uczestnicy mogli korzystać z wszelkiego rodzaju potraw, tych słodkich, ale również i tych mocnych. Fenomenem było jednak uwielbienie Jezusa, który w świetle muzyki zespołu Kanaan z Biłgoraja i świadectw osób doświadczających Jego miłości, był honorowym gościem naszej imprezy. Kwintesencją tego ewangelizacyjnego punktu była pantomima w wykonaniu młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która niejednemu z uczestników dała do myślenia. Dzięki współpracy z Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie i naszymi sponsorami, rozdaliśmy mnóstwo prezentów, z których na pierwszy plan wysuwa się Dacia Duster 4/4 na weekend z pełnym bakiem benzyny. Samochód udostępniony przez firmę Renault z Zamościa. Wielką atrakcją był również przelot turystyczny nad Zamościem, który został udostępniony przez Zastępcę Burmistrza Miasta Józefów.

Już dzisiaj planujemy kolejną imprezę. Nie może na niej zabraknąć ciebie, bo atrakcji będzie jeszcze więcej.

 

 

Ks. Paweł Głowik