20 lipca 2024

Dołhobyczów: Konkurs plastyczny dla dzieci „Solidarni z Ukrainą” (ZDJĘCIA)

Tematem konkursu plastycznego ogłoszonego w gminie Dołhobyczów było przedstawienie udzielania pomocy uchodźcom z Ukrainy. Pokazanie przyjaźni, wspólnych zabaw, zainteresowań i pasji dzieci polskich z ukraińskimi. Uczestnikami konkursu były dzieci w wielu od 4 do 11 lat.

Reklamy

Konkurs miał na celu pokazanie empatycznego podejścia do potrzeb dzieci z Ukrainy. Ważnym aspektem było zwrócenie uwagi na nawiązywanie przyjacielskich relacji dzieci polskich z ukraińskimi oraz budzenie nadziei na lepsze jutro.

Prace dzieci wyróżniają się ogromną pomysłowością, indywidualnym i bardzo ciekawym podejściem do tematu.

Reklamy

Zabarwienie emocjonalne jakie można dostrzec w obrazach uczestników, pokazuje nam jak ważny jest podejmowany temat pokoju, przyjaźni i współpracy między państwami.

Ze względu na wysoki poziom artystyczny, wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni tytułem LAUREATA oraz otrzymują grę planszową. Tradycyjne gry planszowe świetnie integrują dzieci i mamy nadzieję, że czeka ich fantastyczna przygoda podczas rozgrywek między polskimi i ukraińskimi uczniami. Takie tradycyjne gry świetnie redukują stres oraz wywołują pozytywne emocje podczas rozgrywek.

Reklamy

­

(info i fot. UG w Dołhobyczowie / Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Dołhobyczowie)


Zobacz też:

Gość z Niemiec w Dołhobyczowie (ZDJĘCIA)

Gość z Niemiec w Dołhobyczowie (ZDJĘCIA)