Dołhobyczów: Kontrabanda w ukraińskim Oplu

26 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli na drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie samochód osobowy marki „Opel” na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Reklamy

 

Pojazd został poddany prześwietleniu urządzeniem RTG, które wykazało że w przestrzeni nad zbiornikiem paliwa oraz w przerobionych tylnych podłużnicach auta znajdują się ukryte papierosy.

Łącznie funkcjonariusze z Referatu Realizacji w Hrubieszowieujawnili ponad 580 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej około 8 tys. zł. Do przemytu przyznali się podróżujący oplem obywatele Ukrainy.

Z kolei w dniu 27 października br., w trakcie wspólnej akcji kontrolnej Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej w Terespolu, funkcjonariusze obu służb ujawnili w składzie pociągu towarowego przybyłego z Białorusi papierosy bez znaków polskiej akcyzy.

Kontrabanda była ukryta w elementach konstrukcyjnych wagonów, tzw. wózkach. Łącznie ujawniono 800 paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 11 tys. zł.Obecnie trwa ustalanie sprawców przemytu.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie