Dołhobyczów: Laureaci konkursu literackiego i plastycznego

W dniu 25 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dołhobyczowie odbyła się II Edycja Powiatowego Konkursu Literackiego „W jesiennym nastroju”. W tym roku konkurs poświęcony był Markowi Grechucie wielkiemu artyście, wokaliście, kompozytorowi, malarzowi, mistrzowi poezji śpiewanej.

Reklamy

 

W konkursie udział wzięło 23 wykonawców  z Powiatu hrubieszowskiego: Powiatowy Zespół Placówek  Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie, Środowiskowy Dom Samopomocy W Hrubieszowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać Nagrody wszystkim Uczestnikom  m.in. za: wybór tekstu, interpretację utworu, ciekawe wykonanie, zaangażowanie, talent wokalny itp.

Ponadto zostały wręczone NAGRODY SPECJALNE – dla  Pawła Miazgi z PZPSW Hrubieszów ufundowaną przez Wójta Gminy Dołhobyczów Pana Grzegorza Drewnika, Zespołu z ŚDS Modryń ufundowaną przez Powiatową Bibliotekę  Publiczną w Hrubieszowie, Karoliny Tokarczuk  z PZPSW Hrubieszów ufundowaną przez Dyrektora Przygranicznego Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie oraz dla Moniki Jóźwiak z PZPSW Hrubieszów ufundowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dołhobyczowie.

Wszystkim Wykonawcom należą się słowa uznania za serce i wysiłek włożony w przygotowanie występui  dostarczenie wielu wzruszeń. Opiekunom dziękujemy za przygotowanie Uczestników.

 

***

 

W dniu tym nastąpiło też podsumowanie  Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój świat – podróż marzeń”.

Komisja konkursowa po obejrzeniu 19 prac, które wpłynęły na konkursprzyznała NAGRODY za prace:

„ Mój świat w bajce”  – Albert Rogala  PZPSW Hrubieszów

„ Wolny jak ptak”  – Patryk Gąsior   PZPSW Hrubieszów

„ Niebieskie marzenia” – Anna Pietrycka  PZPSW Hrubieszów

„ Czarodziejski świat”  Dominik Grabczuk  WTZ Oszczów

„ Afrykańska wyprawa „  Marcin Ważny  WTZ Oszczów

„ Pocztówka z wakacji „  Łukasz Drączkowski  WTZ Oszczów

„ Ocean- podwodna podróż”  Anna Drogoszewska WTZ Alojzów

„ Moja ścieżka życia” Mateusz Kawarski   ŚDS Hrubieszów

„ Świat kolorów- podróż marzeń” Witold Kukiełka  WTZ Alojzów

 

NAGRODĘ Wójta Gminy Dołhobyczów  Pana Grzegorza Drewnika  otrzymała – Ewelina Niedbała  WTZ  Alojzów za pracę„ Kosmos”. Pozostali  uczestnicy otrzymali okolicznościowe podziękowania i upominki.

Wszystkim dziękujemy  a zwycięzcom gratulujemy!

 

BGP Dołhobyczów