21 września 2023

Dołhobyczów: Ledwo utrzymywał równowagę. Pijanego rowerzystę zatrzymał policjant na wolnym

Rowerzystę jadącego „wężykiem” środkiem jezdni zatrzymał wczoraj będący na wolnym policjant z Posterunku Policji w Dołhobyczowie.

Reklamy

Wczoraj, policjant z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, w czasie wolnym od służby, przejeżdżając jedną z ulic zauważył jadącego „wężykiem” rowerzystę. Mężczyzna ledwo utrzymywał równowagę na swoim jednośladzie.

Funkcjonariusz podejrzewał, że cyklista może znajdować się pod działaniem alkoholu, więc zatrzymał go i wezwał na miejsce policjantów w służbie.

Reklamy

Mężczyzna dodatkowo nie posiadał maseczki ochronnej, a także używał słów nieprzyzwoitych. Kiedy zszedł z roweru, ledwo trzymał się na nogach. Mundurowi zbadali stan jego trzeźwości – okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz 29-latek odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia oraz za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Reklamy

***

Policjanci przypominają – pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi ogromne zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

­

źródło: KPP Hrubieszów

fot. arch. lubiehrubie.pl