Dołhobyczów: Na podwójnym gazie i na podwójnym zakazie

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie zatrzymali 41-letniego kierowcę Citroena, który kierował autem w stanie nietrzeźwości oraz posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Reklamy

 

17 kwietnia, podczas patrolowania Dołhobyczowa, policjanci z miejscowego posterunku zauważyli kierującego Citroenem. Znany był im osobiście i zatrzymywali go już wcześniej za jazdę na „podwójnym gazie”. Przypuszczali, że kierowca auta może posiadać aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że przypuszczenia o zakazie były słuszne – kierowca nie dość, że posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów: mechanicznych i niemechanicznych, to po raz kolejny kierował autem w stanie nietrzeźwości. Kontrola mężczyzny wykazała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, wobec czego został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Teraz ponownie odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów / EK