Dołhobyczów: Nielegalni migranci wędrowali do Francji – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Dołhobyczowie zatrzymali trzech migrantów z Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

Reklamy

24 listopada, funkcjonariusze NOSG z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie, zatrzymali trzech nielegalnych migrantów z Turcji. Mężczyźni, pieszo nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

W pobliżu granicy wędrowali przez las i próbowali ukryć się przed mundurowymi w kłodach zwalonych drzew. Podczas ich poszukiwań wykorzystano zarówno nowoczesny sprzęt obserwacyjny, jak i psy tropiące.

Zatrzymani mężczyźni w wieku: 44, 28 i 19 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i zeznali, że chcieli przedostać się do Francji. Po zakończeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali już 50 osób, które nielegalnie przekroczyły granice państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym nielegalnej migracji miała być Europa Zachodnia.

­

info i fot. NOSG