9 grudnia 2023

Dołhobyczów: Nielegalny migrant wędrował do Niemiec

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna nielegalnie przekroczył polską granicę, by dotrzeć do Niemiec.

Reklamy

15 października, w godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Dołhobyczowie, zatrzymali dzięki urządzeniom do obserwacji terenu obywatela Ukrainy, który pieszo nielegalnie przekroczył granicę z Ukrainy do Polski.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, 25-letni obywatel Ukrainy został przewieziony do pomieszczeń służbowych w Dołhobyczowie.

Reklamy

Mężczyzna przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy polskiej. Powodem jego wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

Po zakończeniu wobec mężczyzny czynności procesowych i administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 44 osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę państwową. Dla większości z nich miejscem docelowym migracji miała być Europa Zachodnia.


info i fot. NOSG