Dołhobyczów: Odzyskano Jaguara o wartości 270 tysięcy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali Jaguara F-Pace oraz BMW X6. Łączną wartość obu pojazdów oszacowano na 360 tys. zł.

Reklamy

 

19 lutego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Dołhobyczowa, podczas działań kontrolnych prowadzonych na parkingach w pobliżu przejścia granicznego w Dołhobyczowie, odzyskali luksusowego Jaguara F-Pace.

Jak ustalili funkcjonariusze, SUV został skradziony we Włoszech. Auto, którego wartość została wstępnie oszacowana na około 270 tysięcy zł, zostało zabezpieczone na parkingu służbowym.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące paserstwa.

 

***

 

Tego samego dnia, funkcjonariusze z NOSG odzyskali kolejne skradzione auto. Tym razem na terenie przejścia granicznego w Dorohusku, zatrzymano BMW X6. Samochodem chciał wyjechać z Polski 34-letni obywatel Ukrainy.

Podczas kontroli ustalono, że sanochód o szacunkowej wartości około 90 tys. zł, jest poszukiwany, jako skradziony na terytorium Szwajcarii. Również w tym przypadku pojazd trafił na służbowy parking, a jego kierowca został przesłuchany w charakterze świadka.

Dalsze czynności w obu przypadkach będą prowadzić funkcjonariusze Policji.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Spotkanie karnawałowe w Dołhobyczowie

POWIAT – Dołhobyczów: Podrabiane zegarki znanych światowych marek