Dołhobyczów: Pocisk artyleryjski zostawiony przed posterunkiem

Pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej ujawnili w miniony weekend policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie. Skorodowany niewybuch przyniósł ktoś na posterunek i bez informowania funkcjonariuszy zostawił pod budynkiem. Policjanci przypominają, jak należy obchodzić się z tego rodzaju znaleziskiem, ponieważ nawet stare i zardzewiałe niewybuchy mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Reklamy

 

W miniony weekend policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie ujawnili pocisk artyleryjski  z okresu II wojny światowej. Skorodowany pocisk przyniósł ktoś na posterunek i zostawił pod budynkiem nie informując o tym fakcie funkcjonariuszy.

Niewybuch  został zabezpieczony do czasu przybycia na miejsce patrolu minerskiego.

Reklamy

Policjanci przy tej okazji przypominają, że odnalezione niewybuchy to pozostałości działań wojennych. Pomimo tego, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie.

Apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska abypod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, nie odkopywać i nie przemieszczać w inne miejsce. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu, należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)