Dołhobyczów: Podróżowali z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywateli Armenii i Iranu, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe wizy Schengen.

Reklamy

 

W ubiegłym tygodniu, w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się obywatel Armenii. Mężczyzna przedstawił do kontroli granicznej fałszywą wizę Schengen. Podróżny został zatrzymany i przekazany stronie ukraińskiej.

Do podobnego zdarzenia doszło również 17 listopada br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, gdzie do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się troje obywateli Iranu.

Reklamy

W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły potwierdzenie podczas szczegółowych badań dokumentów. Okazało się bowiem, że podróżni posługiwali się fałszywymi niemieckimi wizami Schengen.

Kobieta oraz dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, w sprawie wszczęto postepowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Podróżnym wydano decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski i przekazano ich ukraińskim służbom granicznym.

 

info i fot. NOSG