6 grudnia 2023

Dołhobyczów: Technologia hi-tech dla palaczy

Próba przemytu „osobliwego” towaru została udaremniona przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na granicznym przejściu drogowym w Dołhobyczowie.

Reklamy

 

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie wytypowali do szczegółowej kontrolisamochód osobowy „Renault” na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji ujawnili w pojeździe 2000 szt. specjalnych wkładów z tytoniem marki „Parliament” do najnowszej generacji podgrzewaczy tytoniu ⃰ . Urządzenia te zostały niedawno wprowadzone na rynek przez jeden z największych światowych koncernów tytoniowych. Do własności „kontrabandy” o wartości rynkowej ponad 9,1 tys. zł przyznał się 40-letni obywatel Polski.

Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Reklamy

Jest to pierwszy przypadek ujawnienia przemytu tego rodzaju wyrobów tytoniowych przez funkcjonariuszy  IAS w Lublinie.


***


Podgrzewacz tytoniu – urządzenie dla palaczy o wyglądzie dużego długopisu z wbudowaną grzałką, w którym wykorzystuje się specjalne wkłady z tytoniem. Tytoń w nich jest podgrzewany do temperatury 300 ºC, dzięki czemu nie wydziela się dym zawierający szereg szkodliwych substancji, a jedynie nikotyna. Urządzenia tego typu mają być konkurencją dla e-papierosów, w których stosuje się substancje chemiczne w płynie.


źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie