Dołhobyczów. Ukrainiec próbował przekroczyć granicę z fałszywymi pieniędzmi

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatela Ukrainy, który przedstawił do kontroli granicznej środki finansowe w postaci fałszywych pieniędzy.

Reklamy

 

23 marca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 34 – letni ob. Ukrainy. W czasie prowadzonej kontroli granicznej, podróżny przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe, które miały pokryć jego czas pobytu na terytorium Polski.

Funkcjonariusz SG, dostrzegł jednak nieprawidłowości w przedstawionych do odprawy banknotów i postanowił wnikliwie je zbadać. Podczas szczegółowych badań okazało się, iż euro, są zwykłą imitacją pieniędzy z napisem w języku ukraińskim: „suwenir”. Banknoty nie posiadały również żadnych zabezpieczeń stosowanych w tego typu środkach płatniczych. W sumie zabezpieczono 3 banknoty o nominałach 200 euro.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty próby przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku prawie 1200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

źródło i fot. NOSG