Dołhobyczów: W hołdzie Tej, co nie zginęła… (ZDJĘCIA)

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Dołhobyczów miały nieco inny charakter. Ze względu na panującą nadal pandemię wirusa covid – 19 i dużą ilość przypadków zachorowań, uroczystości rozłożono w czasie.

Reklamy

Już 10 listopada władze Gminy Dołhobyczów, PCKiR, delegacje Światowego Związku Żołnierzy AK z Koła Rejonowego w Dołhobyczowie oraz Placówki SG w Dołhobyczowie złożyły wieńce i zapaliły znicze na Cmentarzu Hallerczyków, na grobie wojennym w Oszczowie oraz przy pomniku 1Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudzkiego.

Na grobach zapłonął również Ogień Niepodległości przywieziony z Kostiuchnówki – miejsca pamiętnej bitwy Polaków z Rosjanami.

Ogień ten ma ochronić od zapomnienia pamięć o bohaterach i wydarzeniach, które wpłynęły na odzyskanie przez naród polski niezawisłego i wolnego państwa. Ma również przypomnieć nam o poświęceniu wielu pokoleń Polaków, dzięki którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Natomiast w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Dołhobyczowie została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny.

­

(info i fot. PCKiR Dołhobyczów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Pobiegli razem w Dniu Niepodległości (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Pobiegli razem w Dniu Niepodległości (ZDJĘCIA)