Dołhobyczów: Wspomnienia z wakacji

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie, w dniach 8-13 lipca 2019 roku, w ramach zadań statutowych, zorganizowało wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Reklamy

 

Atrakcji i niespodzianek nie brakowało – bawiliśmy się, malowaliśmy, ćwiczyli umysły, bawili w kucharzy, jak również i wyjeżdżali.

Mimo kapryśnej pogody udało nam się dotrzeć do „Wioski Strachów w Moroczynie – Bajkowej Krainy Gotanii”, gdzie dzieci korzystały z placu zabaw, na którym ustawione są bajkowe domki, potwory w formie ziemnych kopców i drewniane figury z bajek. Można było skorzystać ze sprzętu sprawnościowego i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla.

Ponadto, porad o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji udzielał przedstawiciel policji w Hrubieszowie.

Na naszej trasie był również Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I tutaj skorzystaliśmy z parku linowego, gdzie „śmiałkowie” pokonywali tory przeszkód.

Kolejnym miejscem naszego wyjazdu było Kino w Zamościu, gdzie obejrzeliśmy film „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, jak również wizyta w McDonald’s.

Wakacyjne spotkania zakończyliśmy bardzo ambitnie – odwiedzając Prywatny Skansen Aktywny w Nowosiółkach, który jest zorganizowany i ciągle dopieszczany przez Sołtysa wsi Nowosiółki Pana Daniela Pawłowskiego. Dzieci z wypiekami na twarzach słuchały historycznych opowieści, oglądały, a nawet przymierzały eksponaty.

Była to piękna lekcja historii, która zakończyła się zjedzeniem pizzy, upieczonej w prawdziwym piecu w dawnej chacie.

Pragniemy podziękować Pani Agnieszce Kozickiej za przeprowadzenie warsztatów kulinarnych z dziećmi „Smaki lata”, zakończonych prezentacją o zdrowym żywieniu i Pani Joannie Szymańskiej, pracownikowi oświaty zdrowotnej z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Hrubieszowie, za udział w spotkaniu profilaktycznym, udział w zajęciach i przeprowadzeniu pogadanki oraz dostarczeniu materiałów edukacyjnych.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną zabawę.

 

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie


Więcej zdjęć:

http://www.dolhobyczow.naszgok.pl/n,wakacyjne-spotkania

 

(info i fot. PCKiR)