Dołhobyczów: Zaatakowali funkcjonariuszy SG podczas kontroli. Grozi im do 3 lat

Dwóch obywateli Ukrainy odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej realizujących czynności służbowe. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło we wtorek (10 lipca br.), podczas realizacji czynności związanych z kontrolą ruchu drogowego w miejscowości Dołhobyczów.

Funkcjonariusze SG, przystąpili do kontroli dwóch obywateli Ukrainy. Podczas realizowanych czynności, mężczyźni zachowywali się agresywnie i nie podporządkowywali się poleceniom funkcjonariuszy. W pewnym momencie, podczas prowadzonej interwencji, jeden z funkcjonariuszy został uderzony pięścią w twarz.

W stosunku do mężczyzn natychmiast użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek, dzięki czemu szybko i sprawnie dokonano zatrzymania agresywnych obywateli Ukrainy. Mężczyźni zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Placówki SG w Dołhobyczowie.

W związku z powyższym zdarzeniem wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani 22 i 20 letni mężczyźni odpowiedzą teraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy realizujących zadania służbowe. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani obywatele Ukrainy zostali przekazani funkcjonariuszom KPP w Hrubieszowie celem dalszego prowadzenia sprawy.

 

źródło i fot. NOSG