Dołhobyczów: Zapisy do zespołu tanecznego O Mega

Ruszają zapisy na zajęcia taneczne dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży, o różnych stopniach zaawansowania.

Reklamy

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup (środa) 14.02.2018 godz. 16:00 w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji.

Taniec rozwija mięśnie dzieci i młodzieży, ich koordynację, równowagę i właściwą postawę. Kształtuje poczucie rytmu co nadaje ruchom precyzji i sprawia, że są one płynne i sprężyste. Kształtuje słuch muzyczny i wyobraźnię, rozwija pamięć wzrokową, słuchową i ruchową. Poprawia również koncentrację, spostrzegawczość i inwencję twórczą.

Taniec rozwija, także emocjonalną strefę dzieci i młodzieży, jest jako forma odreagowania i od stresowania się lub sposób na odprężenie i dobrą zabawę. Wspólne przeżywanie emocji, podczas zajęć grupowych, tworzy wspólnotę. Między tancerzami rodzi się więź oparta na zaufaniu, współpracy, współdziałaniu i współodpowiedzialności. Zajęcia pomagają zwłaszcza cichym i nieśmiałym osobom pełnym kompleksów i braku wiary w siebie. Taniec pomaga im się przełamać, wyrazić siebie i zdobyć akceptację.

Zapisy i szczegółowe informacje – osobiście lub telefonicznie w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie w godz. pracy instytucji tel. 84 653 24 19

 

Instruktor Agata Kryszczuk