Dożynki Parafialno-Gminne Gminy Trzeszczany

W niedzielę 28 sierpnia w miejscowości Zadębce obchodzono Dożynki Parafialno – Gminne gminy Trzeszczany.

Reklamy


Całość uroczystości rozpoczął uroczysty korowód dożynkowy, w którym uczestniczyły poczty sztandarowe z OSP Zadębce, OSP Nieledew, OSP Mołodiatycze oraz OSP Trzeszczany, dzieci z SP w Trzeszczanach, starostowie dożynek (Agnieszka Guluk, Krzysztof Błaszczuk) jadący bryczką, delegacje wieńcowe, władze samorządowe na czele z Panem Wójtem oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

Po uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza proboszcza parafii Nieledew uczestniczyliśmy w obrzędzie przekazania chleba, dzielenia chleba z miodem i prezentacji wieńcowej.

Podczas Dożynek wystąpili: Dzieci z SP w Trzeszczanach, Zespół PROMYCZKI, Sabina Poterucha, Zespół OSTROWIACY, Gwiazda wieczoru – Zespół LILI, Zespół STOKROTKI oraz Zespół TO i OWO na LUDOWO z Gródka. Zabawę taneczną poprowadził Zespół NO LIMIT z Werbkowic.

Podczas Dożynek odbyły się konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na najpiękniejsze stoisko promujące sołectwo.

Wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

I Sołectwo Nieledew
II Sołectwo Ostrówek
II Sołectwo Majdan Wielki.

Wyniki konkursu na najpiękniejsze stoisko promujące sołectwo:
I Sołectwo Trzeszczany
II Sołectwo Majdan Wielki
III Sołectwo Mołodiatycze.

Sponsorami Dożynek byli:
Lew-Pol Wiesław Leszyński, REAL S.A., Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie, Piekarnia Trzeszczany Dariusz Skiba, Zakład Kamieniarski Adam Knysz, Usługi Transportowe Sławomir Stepaniuk, Drukarnia BRUNO, Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury, Restauracja Arka Białopole.


Zdjęcia:

https://www.facebook.com/biblioteka.trzeszczany/photos/?tab=album&album_id=927065037399338

 

 

tekst i fot. GBP Trzeszczany