Dożynki w Werbkowicach – wystąpiła Cleo – ZDJĘCIA

Tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne odbyły się 15 sierpnia, w Werbkowicach.

Reklamy

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Kupczak. Następnie delegacje wieńcowe barwnym korowodem przeszły na teren zespołu pałacowego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Starostami dożynek byli: pani Elżbieta Ślusarz z Łysej Góry i pan Stanisław Słomiany z Turkowic.

Do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zgłosiły się sołectwa: Konopne, Łysa Góra, Malice, Podhorce, Strzyżowiec, Werbkowice, Wilków i Wilków Kolonia.

Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Obrocka-Miranowska, Agnieszka Pawlos i Wojciech Krempla, po ocenie wieńców postanowiła przyznać:

– 1 miejsce Sołectwu Podhorce,

– 2 miejsce Sołectwu Konopne,

– 3 miejsce Sołectwu Werbkowice.

Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Werbkowice.

W konkursie dla dzieci i młodzieży na bukiet zielny nagrodzonych zostało pięć uczestniczek: Kaja Zimon, Emilka Gnasiuk, Julka Taras, Paulina Magdziak, Maja Kuś. Dzieci otrzymały misie ufundowane przez Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie i GOK Werbkowice oraz słoiczki miodu ufundowane przez p. Andrzeja Kurzepę.

St. kpt. mgr inż. Piotr Gronowicz – Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wręczył specjalne podziękowanie dla Dariusza Mazurka za uratowanie sąsiada z płonącego domu.

Quiz z wiedzy dożynkowej, przeprowadzony wśród publiczności, został szybko rozwiązany przez ochotników, którzy otrzymali bony do Restauracji Rafinada oraz upominki z Banku PKO.

Część artystyczną rozpoczęły występy zespołów działających przy GOK Werbkowice: Górzanki, Lotos i Stah. Następnie odbyły się koncerty: grupy NoLimit, gwiazdy wieczoru Cleo i zespołu Seeking Dreams. Na zakończenie do tańca rozgrzewał publiczność DJ Patric i zespół Meffis.

Wśród atrakcji imprezy znalazły się:

– wystawa płodów rolnych przygotowana przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie,

– stoiska z pysznymi daniami i wypiekami przygotowanymi przez panie z KGW z terenu gminy Werbkowice (Podhorce, Łysa Góra, Strzyżowiec, Malice, Konopne) i Klubu Senior+ „Nasza Jesień”, dania z dziczyzny przygotowane przez panów z Koła Łowieckiego nr 45 Ponowa w Hrubieszowie oraz darmowa grochówka przygotowana przez panów z OSP Turkowice,

– stoiska z rękodziełem (Zielony olej, Super Nitka, Rękodzieło Dubienka) i kosmetykami firmy Faberlic,

– dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci.

Organizatorami dożynek byli: Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska, Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach, Parafia pw. św. Michała Archanioła w Werbkowicach.

Gospodarzem terenu, na którym odbywały się Dożynki był Piotr Kozera – Dyrektor Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach.

Sponsorami Dożynek byli: Piekarnia Cukiernia ARS Antoni Artur Skrzypa, PKO Bank Polski, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Restauracja Rafinada Werbkowice, Andrzej Kurzepa.

­
Zdjęcia na stronie fb GOK w Werbkowicach »

­

(info i fot. GOK Werbkowice)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Wypadek w Bogucicach – ZDJĘCIA

Gmina Trzeszczany: Wypadek w Bogucicach – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie