Droga Trzeszczany – Bogucice przebudowana [ZDJĘCIA]

Zakończyła się przebudowa kolejnego odcinka drogi Trzeszczany – Bogucice w gminie Trzeszczany. Obecnie cała trasa, która jest bezpośrednim połączeniem z drogą powiatową Uchanie – Werbkowice, prowadzącą do drogi krajowej 74, ma nową, równą i szerszą jezdnię. Kierowcy korzystają z nowego odcinka od pewnego czasu, ale uroczyste zakończenie inwestycji odbyło się w poniedziałek 5 września.

Reklamy

Prace kosztowały ponad 1 milion 120 tysięcy złotych, z czego 800 tysięcy złotych stanowiły środki, które samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pierwszy odcinek drogi Trzeszczany – Bogucice został wykonany przed trzema laty.

Reklamy

­

– Teraz prace były prowadzone na fragmencie o długości prawie 1400 metrów, gdzie jezdnia miała 5 metrów szerokości i była bardzo zniszczona. Poszerzyliśmy jezdnię do 5,5 metra, wzmocniliśmy podbudowę, położyliśmy nowy asfalt oraz wykonaliśmy odwodnienie, oznakowanie i zjazdy na posesje – wylicza wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Wszystkie prace zostały wykonane w ciągu zaledwie kilku tygodni.

5 września odbyło się również oficjalnie rozpoczęcie przebudowy remizy OSP w Leopoldowie, do której zostanie też dobudowana nowa część. Dotychczasowe pomieszczenia zostaną zmodernizowane, a w nowej części będzie garaż i zaplecze socjalno-techniczne.

Inwestycja, która ma być zrealizowana do końca 2022 roku, będzie kosztować prawie 780 tysięcy złotych z czego połowa to środki, które gmina pozyskała z budżetu państwa.

Nową drogę Trzeszczany – Bogucice i plac budowy w Leopoldowie poświęcił proboszcz parafii w Trzeszczanach ksiądz dziekan Marek Barszczowski w asyście księdza kanonika Włodzimierza Kwietniewskiego. Wśród gości byli: poseł Tomasz Zieliński, dyrektor zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Monika Zawiślak, dyrektor Cukrowni Werbkowice Maryla Symczuk, wykonawcy robót – Janusz Sadlik z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Sadex” z Sitańca i Sławomir Maćkowski z firmy „Profil-Bud” z Gozdowa, przewodniczący Rady Gminy Trzeszczany Mariusz Pietnowski z radnymi oraz sołtysi sołectw Bogucice – Stanisława Tomaszczuk, Trzeszczany Pierwsze – Henryk Gałka i Leopoldów – Edward Kocaj z mieszkańcami.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. UG Trzeszczany


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Umowa na przebudowę remizy w Leopoldowie podpisana [ZDJĘCIA]

Gmina Trzeszczany: Umowa na przebudowę remizy w Leopoldowie podpisana [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →