Dyżur ZUS dla rodziców w Horodle

Rodzice i opiekunowie z powiatu hrubieszowskiego od początku stycznia złożyli 3,5 tys. wniosków o świadczenia na dzieci, czyli o 500+ i rodzinny kapitał opiekuńczy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na kolejny dyżur eksperta i internetowe szkolenie.

Reklamy

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ oraz o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) należy składać przez internet, za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Rodzicom, którzy potrzebują wsparcia z wypełnieniem wniosku, taką pomoc świadczy ZUS w każdej ze swoich placówek.

Dodatkowo 17 marca (czwartek) odbędą się dyżury w miejscowościach, gdzie Zakład nie ma swoich placówek. Tego dnia z porad pracowników ZUS w sprawie 500+ i RKO będzie można skorzystać między innymi w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Horodle (ul. Piłsudskiego 51), w godzinach 9:00-14:00. Żeby podczas dyżuru złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie na dziecko, trzeba wziąć ze sobą dowód tożsamości i numer rachunku do wypłaty.

ZUS zaprasza też na spotkanie informacyjne o świadczeniu Rodzina 500+, które odbędzie się 16 marca przez internet. Rozpoczyna się o godz. 10:00. Zapisy pod numerem telefonu 84 696 20 13 (wewnętrzny 109) lub e-mailem hrubieszow_szkolenia@zus.pl.

Jak dotąd rodzice i opiekunowie dzieci z powiatu hrubieszowskiego złożyli 3 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na 4,7 tys. dzieci. Z terenu powiatu do ZUS wpłynęło także ponad pół tysiąca wniosków o rodzinny kapitał opiekuńczy.

Oba świadczenia można pobierać równolegle. 500+ przysługuje na dzieci do ukończenia 18 roku życia. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.

­

(info, grafika: ZUS Lublin / Małgorzata Korba)


LubieHrubie na Instagramie