Dzieci i młodzież z gminy Trzeszczany na UMCS

Dnia 24 listopada uczniowie gimnazjum w Trzeszczanach oraz klas siódmych szkół podstawowych w Nieledwi i Trzeszczanach, uczestniczyli w zajęciach pokazowych z chemii na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

Reklamy

 

Niektórzy z naszych uczniów , dzięki swojemu zainteresowaniu i odwadze mogli osobiście asystować w wykonywaniu doświadczeń.

Pokazy były bardzo interesujące i ciekawe.

Następnie udaliśmy się do „Chatki Żaka”, gdzie działa Inkubator Medialno – Artystyczny. To wyjątkowy na rynku Polski Wschodniej cyfrowy ośrodek twórczy, którego beneficjentami są zarówno studenci, uczniowie, jak i artyści, ludzie mediów oraz użytkownicy nowych technologii.

Animatorzy zapraszali nas do poszczególnych sal min do:

  • studia telewizyjne, które umożliwia m.in. realizację programów „na żywo” wraz z równoczesną ich rejestracją, a także programów w celu późniejszej postprodukcji, łączenie obrazu rzeczywistego z wirtualnym (generowanym komputerowo), rejestrację wielościeżkową torów audio, nagrywanie zapowiedzi lektorskich i dubbing materiałów audio-wideo, ale także nieliniowy montaż dźwięku i obrazu z dodatkiem grafiki i animacji czy też równoczesny podgląd (wraz z odsłuchem) materiałów reporterskich w trakcie realizacji programu
  • zespołu emisyjno radiowego (składającego się ze studia i reżyserki) oraz zespołu radiowego produkcyjno-emisyjnego;
  • pracowni komputerowej wyposażonej w  stanowiska do nauki zasad edycji i montażu materiałów wideo i audio.


Inkubator umożliwia także organizację koncertów, spektakli teatralnych, widowisk z udziałem publiczności w sali widowiskowej, pełniącej również rolę kina 3D.

Wrażenia były niesamowite a życzliwość i kompetencje oprowadzających pozostawiają jak najlepsze wspomnienia.

Ostatnim  punktem wycieczki był  seans filmowy w CINEMA CITY PLAZA.

 

źródło i fot. GP Trzeszczany