15 lipca 2024

Dziedzictwo kulturowe gminy Horodło (ZDJĘCIA)

Na terenie gminy Horodło, Fundacja Ureusz, od sierpnia do października 2021 roku, realizowała grant Narodowego Instytutu Dziedzictwa – „Wspólnie dla Dziedzictwa”, pod nazwą „Dziedzictwo Kulturowe Gminy Horodło”. 

Reklamy

W  pomoc logistyczną oraz organizacyjną przy jego wykonaniu zaangażowane były władze gminy Horodło, jak i Dom Kultury w Horodle. W tych pracach, poza specjalistami, brali udział wolontariusze Fundacji Ureusz, jak i miejscowi pasjonaci historii.

Głównymi celami grantu było określenie zasobów dziedzictwa kulturowego na terenie gminy, wykonanie inwentaryzacji trzech cmentarzysk kurhanowych w Matczu oraz Grodziska (zamku) w Horodle, poprawienie estetyki wyglądu Grodziska oraz jednego cmentarzyska kurhanowego w Matczu.

Reklamy

W ramach projektu wykonano prace porządkowe, wzbogacono wiedzę władz i mieszkańców o zasobach dziedzictwa kulturowego znajdującego się na terenie gminy oraz o możliwościach jego ochrony. Wykonano również ścieżkę edukacyjną prowadzącą z rynku na Grodzisko.

Przeprowadzono także dwa wykłady promujące przedsięwzięcie. Wszystkie założenia i elementy składowe zadania udało się zrealizować z powodzeniem dzięki dotacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Reklamy

­

(info i fot. UG Horodło)


Zobacz też:

250 tys. za szczepienia dla gminy Horodło

250 tys. za szczepienia dla gminy Horodło


LubieHrubie na Instagramie