Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Strzyżowie

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Zespole Szkół w Strzyżowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Reklamy

Dnia 26 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Strzyżowie w klasie IV odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni kl.IV p.Barbara Wojtiuk przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, które na tę uroczystość zostały zaproszone przez dzieci i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także krótki kabaret „Wspomnienia z przeszłości” wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Pani dyrektor Elżbieta Denys złożyła przybyłym gościom od serca najpiękniejsze życzenia. Frekwencja dopisała. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Wnuki zaś obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne drzewka kwiatowe.
Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnego walca . Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Następnie odbyły się konkursy dla dziadków i wnuków. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.