Dzień Dziecka w Nieledwi [ZDJĘCIA]

Z okazji Dnia Dziecka, na stadionie w Nieledwi Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach zorganizował szereg atrakcji dla najmniejszych mieszkańców gminy Trzeszczany.

Reklamy

Impreza odbyła się pod hasłem „Odpowiedzialny kierowca”. Tematem przewodnim wszystkich konkursów było bezpieczeństwo na drodze. Był on realizowany poprzez rozpowszechnianie ulotek oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną uczestników imprezy, polegającą m.in. na rozmowie z policjantem starszym aspirantem Jackiem Wrzyszczem, w której dzieci mogły wykazać się znajomością podstawowych przepisów drogowych, znaków drogowych, kultury na drodze, odpowiedzialnego zachowania, zapewniającego bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi, jak również zagadnień związanych z bezpiecznym zachowaniem się na drodze.

Praktyczne zastosowanie przepisów z wiedzy o ruchu drogowym, dzieci zaprezentowały pokonując przygotowany specjalnie do tego celu oznaczony tor rowerowy. W konkursie plastycznym dzieci, bazując na swojej wyobraźni, namalowały różne niebezpieczne wydarzenia, jakie mogą się wydarzyć na drodze. W ramach dbałości o zdrowie dzieci brały udział w biegach przygotowanych przez organizatora w 3 kategoriach wiekowych.

Dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe. Oprócz wymienionych konkursów dla wszystkich dzieci czekały inne niespodzianki, m.in. zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, pokaz wozu bojowego OSP w Zadębcach, PSP w Hrubieszowie, Policji, przejażdżka bryczką Pana Stanisława Buciora oraz samochodem „Fart” Pana Marka Koszałki, bańki mydlane, zabawy i konkursy z nagrodami, lody, wata cukrowa, muffinki przygotowane przez Panie z KGW w Nieledwi oraz kiełbaska z grilla, który obsługiwały Panie z KGW w Zadębcach.

W imprezie udział wzięło 180 dzieci. W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury oraz biorących udział w imprezie dzieci, serdecznie dziękujmy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy za ich szczególną wrażliwość, wielkie serce, zrozumienie i otwartość wobec potrzeb dzieci. Szczególnie dziękujemy:

– Pani Edycie Dobosz Maciuk – prezes Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie wraz z Pracownikami

– Panu Markowi Koszałce

– Panu Stanisławowi Buciorowi

– KGW w Zadębcach

– KGW w Nieledwi

– Panu Dariuszowi Skibie – właściciel piekarni w Trzeszczanach,

– OSP w Zadębcach

– PSP w Hrubieszowie

– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzeszczanach za pomoc finansową

– Policji z Trzeszczan.

­

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach

­

­

(źródło i fot. facebook.com / GOK w Trzeszczanach)


Zobacz też:

Trzeszczany: Będzie remont budynku urzędu gminy

Trzeszczany: Będzie remont budynku urzędu gminy