Dzień języków obcych w ZSP w Moniatyczach

W tym roku Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach świętowaliśmy pod hasłem „Języki integrują” w piątek przed feriami.

Reklamy

 

Dzień ten ustanowiony został przez Radę Europy w 2001 roku i jest świętem całej Europy. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważna w życiu jest znajomość języków obcych. Daje nam ona możliwość podróżowania i komunikowania się z osobami innej narodowości. Dla urozmaicenia obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole przygotowaliśmy część artystyczno-rozrywkową w wykonaniu uczniów gimnazjum.

Wiele osób uważa, że może obejść się w życiu bez znajomości języka obcego. Moim zdaniem w XXI wieku znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest kluczowa. Dlaczego, więc warto uczyć się języków obcych? Na to pytanie odpowiedzieli nam właśnie gimnazjaliści, podając wiele argumentów, miedzy innymi: praca, podróżowanie, dogłębne poznanie własnego języka, bycie na czasie, umiejętność zrozumienia innej kultury. Tego dnia również uczniowie naszej szkoły zaprezentowali umiejętności językowo-wokalne. Jagoda Kraczuk i Michał Pietraszek klasy III „a” wykonali piosenkę w języku rosyjskim pt: „Бумдиггибай” zespołu Потап и Hастя.

Z okazji obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie klas gimnazjalnych musieli zmierzyć się z niecodziennym wyzwaniem, biorąc udział w konkursach z języka angielskiego pt.”Wielka Brytania w bryłach” i języka rosyjskiego pt. „Rosja w bryłach”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy duża liczba wykonanych prac. Uczniowie wykazali się kreatywnością, estetyką, pomysłowością oraz umiejętnościami artystycznymi, językowymi i matematycznymi. W ramach konkursu poszerzyli swoją wiedzę o kulturze, gospodarce, zabytkach oraz zwyczajach Wielkiej Brytanii i Rosji.

Spośród ponad 70 prac zgłoszonych na konkurs z języka angielskiego i rosyjskiego komisja wyłoniła najładniejsze i najciekawsze biorąc za kryterium pomysłowość i kreatywność oraz estetykę i pracochłonność wykonania. Prace konkursowe uczniów można było obejrzeć na przygotowanej wystawie.

Wyniki konkursu (j.rosyjski)

I miejsce – Katarzyna Wilkos
II miejsce – Aleksander Hejna
III miejsce – Daniel Sekulski
Wyróżnienie – Alicja Kujawska
Wyróżnienie – Drozda Kamila
Wyróżnienie – Artur Warzocha

Wyniki konkursu (j. angielski)

I miejsce – Daria Chmielewska
II miejsce – Małgorzata Feliksiak
III miejsce- Klaudia Kot
Wyróżnienie – Błażej Pałka
Wyróżnienie – Bartłomiej Sajdłowski
Wyróżnienie – Mariusz Graf

Ostatnim punktem imprezy było wręczenie przez panią wicedyrektor Danutę Smalej dyplomów i nagród dla zwycięzców oraz słodkich upominków dla wszystkich uczestników konkursu, których prace mieliśmy możliwość podziwiać w tym niezwykłym dniu.

Organizatorzy:
Elżbieta Zając (SKE Sigma)
Justyna Mróz (j. rosyjski)
Iwona Podgalska-Pańko (j. angielski)