Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Podhorcach

3 marca 2019 roku w wiejskiej świetlicy w Podhorcach Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Podhorce, zorganizowało imprezę taneczną z okazji Dnia Kobiet i zaległe święto Dnia Sołtysa.

Reklamy

 

Przy akompaniamencie jedynego mężczyzny na imprezie gitarzysty Jacka, odśpiewano 100 lat wszystkim paniom i pani Sołtys Marzannie Bieńko też.

Pani Przewodnicząca KGW Beata Mazurek, wszystkie panie powitała pięknym wierszem pod tytułem „Babobiesiada”

Reklamy

 

Dziś powinnaś być królową

Wypoczywać cały dzień

Komplementów słuchać dużo

Wszystko na skinienie mieć

Nawet kiedy spojrzysz w niebo

I wypowiesz – to chcę mieć

Dzisiaj będziesz miała wszystko – bo to jest Twój dzień

 

Dzień Kobiet, to wyjątkowe święto celebrowane 8 marca od 1910 roku. Za czasów PRL, kobiety w dniu ich święta traktowane były iście po królewsku, od pracodawców państwowych dostawały czerwone goździki, czekoladki ale dostawały też pościel, ręczniki i koce. Słynne były imprezy do rana z okazji Dnia Kobiet, bardzo dziwny był też fakt że to mężczyźni bardziej niż kobiety wyglądali na stan wskazujący.

Wyjątkowym szacunkiem i miłością od najbliższych mężczyzn traktowane są kobiety w dniu ich święta, bez względu na wiek dostają kwiaty i życzenia, babcie, rozwódki, panny, wdowy, matki, żony i kochanki z wdzięczności za to że są. Bowiem „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”, kobiety powinny być szanowane, miłowane i obdarowywane kwiatami cały rok, a nie tylko 8 marca.

Przewodnicząca KGW i pani sołtys z Podhorzec, życzyły wszystkim paniom w dniu ich święta zdrowia, spokoju i szaleństwa i tyle szczęścia i miłości, żeby nie oszalały z nadmiaru.

Na imprezie w Podhorcach świetnie się bawiły, Hela i dwie Grażyny, Jasia, Lusia, dwie Danki, pani Kucowa, Zuzanna, Lodzia, Hanka, Urszula, Zosia i dwie Ewy, Teresa, Gosia, Ela, Beata, Justyna, Kasia, Aneta, Marzanna, Marysia, Dzidka, Lucyna, Jola , Basia, Natalia, Ania i trzy małe dziewczynki, które też kiedyś będą kobietami.

No cóż wieczór upływał bardzo radośnie i sympatycznie, panie sączyły dobre wino, konsumowały dobre jadło przygotowane przez KGW Podhorce.

Jestem pod wrażeniem dzisiejszej imprezy na którą zostałam zaproszona jako gość i była mieszkanka Podhorzec, było naprawdę super.

 

tekst: D. Muzyczka

fot.: Ania Justyna Skindzier